C0603X473K5RAC3316
C0603X473K5RAC3316
Description:
KC 47nF 0603 10% 50V X7R AECQSTAG
Matchcode:
KC47N0603X7R050KAECQSTAG
Rutronik No.:
KKA3486
12000
- C(N)
- 47n F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 50 V
- Tolerance
- 10%
- Design / type
- STAG
- Purpose of use
- VW80808
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 5 mm
- Length
- 1.6 mm
- Diameter/width
- 0.8 mm
- Height
- 0.8 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm