GCJ21BR72A473KA01L
MURATA
MURATA GCJ21BR72A473KA01L
image shown is a representation only
GCJ21BR72A473KA01L
Description: KC 47nF 0805 10%100V X7R AECQSTAG Supplier: MURATA Matchcode: KC47N0805X7R100KAECQSTAG Rutronik No.: KKS5063 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 0805 Packaging: REEL BLI
C(N)
47n F
Case size
0805
V(N)
100 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
5 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Package
0805
Country
Philippines
ABC-Code
C
Supplier Lead time
20 weeks
Prices
Alternatives
KYOCERA AVX
KYOCERAAVX 08055C473K4Z2A
08055C473K4Z2A
Passive Components
  • KC 47nF 0805 10% 50V X7R...
  • package: 0805
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
YAGEO
YAGEO AS0603KRX7R9BB473
AS0603KRX7R9BB473
Passive Components
  • KC 47nF 0603 10% 50V X7R...