C0603X472K2RACAUTO
KEMET
KEMET C0603X472K2RACAUTO
image shown is a representation only
C0603X472K2RACAUTO
Description: KC 4,7nF 0603 10% 200V X7R AECQSTAG Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: KC4,7N0603X7R200KAECQSTAG Rutronik No.: KKA3557 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
4,7n F
Case size
0603
Dielectric
X7R
V(N)
200 V
Tolerance
10%
Product status
PRODUCTION
Design / type
STAG
Purpose of use
AUTOMOTIVE
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
5 mm
Termination
NISN
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
AEC-Q(200)
RoHS Status
RoHS-conform
Package
0603
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Mexico
ABC-Code
B
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
KYOCERA AVX
KYOCERAAVX 06035C472K4Z2A
06035C472K4Z2A
Passive Components
  • KC 4,7nF 0603 10% 50V X7R...
  • package: 0603
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
MURATA
MURATA GCJ216R72A472KA01D
GCJ216R72A472KA01D
Passive Components
  • KC 4,7nF0805 10% 100V X7R...