GCJ188R72A472KA01D
MURATA
MURATA GCJ188R72A472KA01D
image shown is a representation only
GCJ188R72A472KA01D
Description: KC 4,7nF 0603 10% 100VX7R AECQSTAG Supplier: MURATA Matchcode: KC4,7N0603X7R100KAECQSTAG Rutronik No.: KKA1064 Unit Pack: 4000 MOQ: 24000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
C(N)
4,7n F
Case size
0603
V(N)
100 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
5 mm
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Package
0603
Country
Philippines
ABC-Code
C
Supplier Lead time
18 weeks
Alternatives
KYOCERA AVX
KYOCERAAVX 06035C472K4Z2A
06035C472K4Z2A
Passive Components
  • KC 4,7nF 0603 10% 50V X7R...
  • package: 0603
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
MURATA
MURATA GCJ216R72A472KA01D
GCJ216R72A472KA01D
Passive Components
  • KC 4,7nF0805 10% 100V X7R...