TPSD337K010R0100
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TPSD337K010R0100
image shown is a representation only
TPSD337K010R0100
Description: TC 330uF 10V 10% Case D 100mOhm Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC330U10VDLOWR Rutronik No.: KTA5751 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL BLI
C(N)
330µ F
U(N)
10 V
Case code
D
ESR
0.1 Ohm
Tolerance
10 %
Automotive
NO
Leakage current
33 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
7343
Dissip.factor
0.08
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
7.3 mm
Width
4.3 mm
Height
2.9 mm