TAJR105K020RNJ
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TAJR105K020RNJ
image shown is a representation only
TAJR105K020RNJ
Description: TC 1,0uF 20V 10% Case R low p. Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC1,0U20VR Rutronik No.: KTA8113 Unit Pack: 2500 MOQ: 5000 Packaging: REEL BLI
C(N)
1µ F
U(N)
20 V
Case code
R
ESR
20 Ohm
Tolerance
10 %
Leakage current
0.5 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
2012
Dissip.factor
0.04
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
2.05 mm
Width
1.3 mm
Height
1.2 mm