25SH-P1-05-GR-SMT-T/R
ADAM TECH
25SH-P1-05-GR-SMT-T/R
Description: 02P PINHEADER R/A SMT 2,50mm 1R Supplier: ADAM TECH Matchcode: 25SHP105GRSMTTR Rutronik No.: CONN10893 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL
No.of contacts
02
Contact pitch
2.50 mm
Contact style
_OTHER
Termin.style
SMT
Contact plating
GOLD
Orientation
RIGHTANGLE
Current rating
3.00 A
Voltage rating
250 V
Oper.temp.min.
-25 °C
Oper.temp.max.
85 °C