125SH-B-03-TR-SMT-T/R
ADAM TECH
125SH-B-03-TR-SMT-T/R
Description: 03P MALE HEADER SHROUDED 1,25mm Supplier: ADAM TECH Matchcode: 125SHB03TRSMTTR Rutronik No.: COREC39464 Unit Pack: 1500 MOQ: 3000 Packaging: REEL
No.of contacts
03
Contact pitch
1.25 mm
Orientation
RIGHTANGLE
Current rating
1.00 A
Voltage rating
125 V
Oper.temp.min.
-25 °C
Oper.temp.max.
85 °C