YC122-JR-0710RL
YAGEO
YAGEO YC122-JR-0710RL
image shown is a representation only
YC122-JR-0710RL
Description: CN0404R2 10R 5% 0,063W CONVEX Supplier: YAGEO Matchcode: CN0404R210R5% Rutronik No.: WWN4338 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0404 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10 Ω
Package
0404
Res.tolerance
5 %
No.resistors
2
Power rating
0.063 W
Termination
CONVEX
Max.oper.volt.
50 V
No.pins
4
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Temp.coeff.
200 ppm