TC164-JR-075K6L
YAGEO
YAGEO TC164-JR-075K6L
image shown is a representation only
TC164-JR-075K6L
Description: CN1206R4 5,6K 5% 0,063W CONCAVE Supplier: YAGEO Matchcode: CN1206R45,6K5% Rutronik No.: WWN5000 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 1206 Packaging: REEL
Resistor value
5,6K Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.063 W
Max.oper.volt.
50 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Temp.coeff.
200 ppm