CC1206JPNPO9BN272
YAGEO
YAGEO CC1206JPNPO9BN272
image shown is a representation only
CC1206JPNPO9BN272
Description: KC 2,7nF 1206 5% 50V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC2,7N1206NP0050J NORM Rutronik No.: KKK28280 Unit Pack: 20000 MOQ: 20000 package: 1206 Packaging: REEL PAP
C(N)
2,7n F
V(N)
50 V
Tolerance
5%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
0.6 mm
Tape type
13 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Supplier Lead time
21 weeks
Alternatives
KEMET a YAGEO company
KEMET C1206C272J5GAC7800
C1206C272J5GAC7800
Passive Components
  • KC 2,7nF 1206 5% 50V NP0