CC1206JKX7R9BB474
YAGEO
YAGEO CC1206JKX7R9BB474
image shown is a representation only
CC1206JKX7R9BB474
Description: KC 470nF 1206 5% 50V X7R Supplier: YAGEO Matchcode: KC470N1206X7R050J NORM Rutronik No.: KKK29223 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 1206 Packaging: REEL BLI
C(N)
470n F
V(N)
50 V
Tolerance
5%
Dielectric
X7R
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
1 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Taiwan
ABC-Code
C
Supplier Lead time
20 weeks
YAGEO
YAGEO CC1206KKX7R0BB474
CC1206KKX7R0BB474
Passive Components
  • KC 470nF 1206 10% 100V X7R
  • package: 1206
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
KEMET a YAGEO company
KEMET C1206C474K3RAC7800
C1206C474K3RAC7800
Passive Components
  • KC 470nF 1206 10% 25V X7R