CC1206GRNPO9BN332
YAGEO
YAGEO CC1206GRNPO9BN332
image shown is a representation only
CC1206GRNPO9BN332
Description: KC 3,3nF 1206 2% 50V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC3,3N1206NP0050G NORM Rutronik No.: KKK25312 Unit Pack: 4000 MOQ: 8000 package: 1206 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
3,3n F
V(N)
50 V
Case size
1206
Tolerance
2%
Dielectric
NP0
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Termination
NISN
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
0.85 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
1206
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
ABC-Code
C
Supplier Lead time
24 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC1206FRNPO9BN332
CC1206FRNPO9BN332
Passive Components
  • KC 3,3nF 1206 1% 50V NP0
  • package: 1206
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
KEMET a YAGEO company
KEMET C1206C332J5GAC7800
C1206C332J5GAC7800
Passive Components
  • KC 3,3nF 1206 5% 50V NP0