CC1206FRNPOABN221
YAGEO
YAGEO CC1206FRNPOABN221
image shown is a representation only
CC1206FRNPOABN221
Description: KC 220pF 1206 1% 200V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC220P1206NP0200F NORM Rutronik No.: KKK28456 Unit Pack: 4000 MOQ: 8000 package: 1206 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
220p F
V(N)
200 V
Case size
1206
Tolerance
1%
Dielectric
NP0
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Termination
NISN
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
0.6 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
1206
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
Supplier Lead time
20 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
KEMET a YAGEO company
KEMET C1206C221J5GAC7800
C1206C221J5GAC7800
Passive Components
  • KC 220pF 1206 5% 50V NP0