CC0805KRX7R9BB331
YAGEO
YAGEO CC0805KRX7R9BB331
image shown is a representation only
CC0805KRX7R9BB331
Description: KC 330pF 0805 10% 50V X7R Supplier: YAGEO Matchcode: KC330P0805X7R050K NORM Rutronik No.: KKK18511 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0805 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
C(N)
330p F
V(N)
50 V
Tolerance
10%
Dielectric
X7R
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
0.6 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Country
China
Supplier Lead time
21 weeks
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC0805JRNPO9BN331
CC0805JRNPO9BN331
Passive Components
  • KC 330pF 0805 5% 50V NP0