CC0805KKX7R0BB333
YAGEO
YAGEO CC0805KKX7R0BB333
image shown is a representation only
CC0805KKX7R0BB333
Description: KC 33nF 0805 10% 100V X7R Supplier: YAGEO Matchcode: KC33N0805X7R100K NORM Rutronik No.: KKK28941 Unit Pack: 3000 MOQ: 24000 package: 0805 Packaging: REEL BLI
C(N)
33n F
V(N)
100 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Supplier Lead time
20 weeks
YAGEO
YAGEO CC0805KRX7R9BB333
CC0805KRX7R9BB333
Passive Components
  • KC 33nF 0805 10% 50V X7R