CC0805KKX7R0BB273
YAGEO
YAGEO CC0805KKX7R0BB273
image shown is a representation only
CC0805KKX7R0BB273
Description: KC 27nF 0805 10% 100V X7R Supplier: YAGEO Matchcode: KC27N0805X7R100K NORM Rutronik No.: KKK28618 Unit Pack: 3000 MOQ: 18000 package: 0805 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
27n F
V(N)
100 V
Case size
0805
Tolerance
10%
Dielectric
X7R
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Termination
NISN
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
0805
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
Supplier Lead time
20 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
KEMET a YAGEO company
KEMET C0805C273K5RAC7800
C0805C273K5RAC7800
Passive Components
  • KC 27nF 0805 10% 50V X7R