CC0805JRNPOZBN680
YAGEO
YAGEO CC0805JRNPOZBN680
image shown is a representation only
CC0805JRNPOZBN680
Description: KC 68pF 0805 5% 630V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC68P0805NP0630J NORM Rutronik No.: KKH3170 Unit Pack: 4000 MOQ: 36000 package: 0805 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives
C(N)
68p F
Dielectric
NP0
V(N)
630 V
Tolerance
5%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
0.6 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Country
Taiwan
Supplier Lead time
20 weeks
YAGEO
YAGEO CC1206JKNPOCBN680
CC1206JKNPOCBN680
Passive Components
  • KC 68pF 1206 5% 1000V NP0