CC0603KRNPO9BN561
YAGEO
YAGEO CC0603KRNPO9BN561
image shown is a representation only
CC0603KRNPO9BN561
Description: KC 560pF 0603 10% 50V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC560P0603NP0050K NORM Rutronik No.: KKK29481 Unit Pack: 4000 MOQ: 64000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
C(N)
560p F
V(N)
50 V
Tolerance
10%
Dielectric
NP0
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Supplier Lead time
21 weeks
YAGEO
YAGEO CC0603JRNPO9BN561
CC0603JRNPO9BN561
Passive Components
  • KC 560pF 0603 5% 50V NP0