CC0603JRX7R9BB683
YAGEO
YAGEO CC0603JRX7R9BB683
image shown is a representation only
CC0603JRX7R9BB683
Description: KC 68nF 0603 5% 50V X7R Supplier: YAGEO Matchcode: KC68N0603X7R050J NORM Rutronik No.: KKK25450 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
C(N)
68n F
V(N)
50 V
Tolerance
5%
Dielectric
X7R
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Country
China
ABC-Code
C
Supplier Lead time
21 weeks
Prices
Alternatives
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL10B683KB8NNNC
CL10B683KB8NNNC
Passive Components
  • KC 68nF 0603 10% 50V X7R
  • package: 0603
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
YAGEO
YAGEO CC0603KRX7R7BB683
CC0603KRX7R7BB683
Passive Components
  • KC 68nF 0603 10% 16V X7R...