CC0603JRNPOYBN820
YAGEO
YAGEO CC0603JRNPOYBN820
image shown is a representation only
CC0603JRNPOYBN820
Description: KC 82pF 0603 5% 250V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC82P0603NP0250J NORM Rutronik No.: KKK29950 Unit Pack: 4000 MOQ: 52000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
82p F
V(N)
250 V
Case size
0603
Tolerance
5%
Dielectric
NP0
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Termination
NISN
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
0603
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
Supplier Lead time
20 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC0603JRNPO9BN820
CC0603JRNPO9BN820
Passive Components
  • KC 82pF 0603 5% 50V NP0