CC0603JRNPOYBN221
YAGEO
YAGEO CC0603JRNPOYBN221
image shown is a representation only
CC0603JRNPOYBN221
Description: KC 220pF 0603 5% 250V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC220P0603NP0250J NORM Rutronik No.: KKK25970 Unit Pack: 4000 MOQ: 40000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
C(N)
220p F
V(N)
250 V
Tolerance
5%
Dielectric
NP0
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Country
Taiwan
ABC-Code
C
Supplier Lead time
20 weeks
YAGEO
YAGEO CC0603KRX7R9BB221
CC0603KRX7R9BB221
Passive Components
  • KC 220pF 0603 10% 50V X7R