CC0603JRNPO9BN270
YAGEO
YAGEO CC0603JRNPO9BN270
image shown is a representation only
CC0603JRNPO9BN270
Description: KC 27pF 0603 5% 50V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC27P0603NP0050J NORM Rutronik No.: KKK4905 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
C(N)
27p F
V(N)
50 V
Tolerance
5%
Dielectric
NP0
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Country
China
ABC-Code
C
Prices
Alternatives
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL10C270JB8NNNC
CL10C270JB8NNNC
Passive Components
  • KC 27pF 0603 5% 50V NP0