PTCEL67R151NBE
VISHAY
VISHAY PTCEL67R151NBE
image shown is a representation only
PTCEL67R151NBE
Description: PTCR 16,5mm 150R 30% 650V INRUSH CU LI Supplier: VISHAY Matchcode: PR150R30%650V Rutronik No.: WPTC976 Unit Pack: 200 MOQ: 25000 package: THT Packaging: BULK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
150 Ω
Res.tolerance
30 %
Max.oper.volt.
650 V
Max.current
0.102 A
Package
THT
Diameter
16.5 mm
Pitch
10 mm
Wire length
16 mm