NTCLE442E3103F555A
VISHAY
NTCLE442E3103F555A
Description: NTCR 3mm 10K 1% B=3435 1% Supplier: VISHAY Matchcode: NR10K31% Rutronik No.: WNTC2277 Unit Pack: 50 MOQ: 50 package: 3mm Packaging: BULK
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
1 %
B-value
3435 K
B-value tol.
1 %
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
125 °C
Diameter
3 mm
Wire length
550 mm
Automotive
NO
Package
3mm