NTCLE213E3103JLB0
VISHAY
VISHAY NTCLE213E3103JLB0
image shown is a representation only
NTCLE213E3103JLB0
Description: NTC 2,5mm 10K 5% 0,1W B=3435 Supplier: VISHAY Matchcode: NR10K2,55% Rutronik No.: WNTC1664 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 package: 2,5mm Packaging: BOX
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
5 %
B-value
3435 K
B-value tol.
1 %
Power rating
0.1 W
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
150 °C
RoHS Status
RoHS-conform
Diameter
2.5 mm
Packaging
BOX
Pitch
2.54 mm
Wire length
35.5 mm
Automotive
AEC-Q(200)
Package
2,5mm