NTCALUG03A473HC
VISHAY
VISHAY NTCALUG03A473HC
image shown is a representation only
NTCALUG03A473HC
Description: NTC 5,5mm 47K 3% B=3740 1,5% Supplier: VISHAY Matchcode: NR47K5,53% Rutronik No.: WNTC2168 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 package: 5,5mm Packaging: BULK
Resistor value
47K Ω
Res.tolerance
3 %
B-value
3740 K
B-value tol.
1.5 %
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C
RoHS Status
RoHS-conform
Diameter
5.5 mm
Packaging
BULK
Wire length
70 mm
Automotive
AEC-Q(200)
Package
5,5mm