NTCALUG01A472H
VISHAY
VISHAY NTCALUG01A472H
image shown is a representation only
NTCALUG01A472H
Description: NTC 7,2mm 4,7K 3% B=3984 0,5% Supplier: VISHAY Matchcode: NR4,7K7,23% Rutronik No.: WNTC2281 Unit Pack: 200 MOQ: 800 package: 7,2mm Packaging: BULK
Resistor value
4,7K Ω
Res.tolerance
3 %
B-value
3984 K
B-value tol.
0.5 %
Power rating
0.4 W
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
150 °C
Diameter
7.2 mm
Wire length
38.1 mm
Package
7,2mm