NTCALUG01A104FA
VISHAY
VISHAY NTCALUG01A104FA
image shown is a representation only
NTCALUG01A104FA
Description: NTC 7,2mm 100K 1% B=4190 1,5% Supplier: VISHAY Matchcode: NR100K7,21% Rutronik No.: WNTC2163 Unit Pack: 200 MOQ: 200 package: 7,2mm Packaging: BULK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
100K Ω
Res.tolerance
1 %
B-value
4190 K
B-value tol.
1.5 %
Power rating
0.4 W
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
150 °C
RoHS Status
RoHS-conform
Diameter
7.2 mm
Packaging
BULK
Wire length
38.1 mm
Automotive
AEC-Q(200)
Package
7,2mm