MS321R036
VISHAY
MS321R036
Description: NTC 31mm 1R 25% 36A INRUSH CURRENT LIM Supplier: VISHAY Matchcode: NR1R3125% Rutronik No.: WNTC2327 Unit Pack: 25 MOQ: 200 package: 31mm Packaging: BULK
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
1 Ω
Res.tolerance
25 %
Max.current
36 A
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
150 °C
RoHS Status
RoHS-conform
Diameter
31 mm
Packaging
BULK
Spec.features
INRUSH
Pitch
7.8 mm
Wire length
38 mm
Automotive
NO
Package
31mm