NTCG163JX103DT1S
TDK
NTCG163JX103DT1S
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
0.5 %
B-value
3435 K
B-value tol.
0.7 %
Power rating
0.125 W
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
150 °C
Package
1608
Width
0.8 mm
Length
1.6 mm
Height
0.8 mm