NTCG103JF103JT1
TDK
TDK NTCG103JF103JT1
image shown is a representation only
NTCG103JF103JT1
Description: NTC 1005 10K 5% 0,1W B=3380 1% Supplier: TDK Matchcode: NC10K10055% Rutronik No.: WNTC2330 Unit Pack: 10000 MOQ: 100000 package: 1005 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
5 %
B-value
3380 K
B-value tol.
1 %
Power rating
0.1 W
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
125 °C
Package
1005
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Width
0.5 mm
Packaging
REEL
Length
1 mm
Height
0.5 mm