RR1220P-274-D
SUSUMU
SUSUMU RR1220P-274-D
image shown is a representation only
RR1220P-274-D
Description: TF0805 270K 0,5% 0,1W TK25 Supplier: SUSUMU Matchcode: TF0805270K0,5% Rutronik No.: WPR10671 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
270K Ω
Package
0805
Res.tolerance
0.5 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
100 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C