RG3216P-2703-B-T5
SUSUMU
SUSUMU RG3216P-2703-B-T5
image shown is a representation only
RG3216P-2703-B-T5
Description: TF1206 270K 0,1% 0,25W TK25 Supplier: SUSUMU Matchcode: TF1206270K0,1% Rutronik No.: WPR8479 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 1206 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
270K Ω
Package
1206
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C