RG1005V-101-P-T5
SUSUMU
SUSUMU RG1005V-101-P-T5
image shown is a representation only
RG1005V-101-P-T5
Description: TF0402 100R 0,02% 0,0625W TK5 Supplier: SUSUMU Matchcode: TF0402100R0,02% Rutronik No.: WPR9938 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0402 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
100 Ω
Package
0402
Res.tolerance
0.02 %
Power rating
0.0625 W
Temp.coeff.
5 ppm
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C