RG1005N-152-B-T5
SUSUMU
RG1005N-152-B-T5
Description: TF0402 1,5K 0,1% 0,0625W TK10 Supplier: SUSUMU Matchcode: TF04021,5K0,1% Rutronik No.: WPR10923 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0402 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
1,5K Ω
Package
0402
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.0625 W
Temp.coeff.
10 ppm
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C