P98LF6QN
SHINDENGEN
SHINDENGEN P98LF6QN
image shown is a representation only
P98LF6QN
Description: N-CH 60V 98A 2,6mOhm LF Supplier: SHINDENGEN Matchcode: P98LF6QN Rutronik No.: TMOS6265 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: LF Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
60 V
I(D)at Tc=25°C
98 A
RDS(on)at 10V
2.6 mOhm
Q(g)
96 nC
P(tot)
217 W
R(thJC)
0.69 K/W
Logic level
NO
Mounting
SMD
Fast bodydiode
NO
Automotive
Package
LF
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
PANJIT
PANJIT PJW5N06A_R2_00001
PJW5N06A_R2_00001
Semiconductors
  • N-CH 60V 5A 53mOhm SOT-223