P70LF4QN
SHINDENGEN
SHINDENGEN P70LF4QN
image shown is a representation only
P70LF4QN
Description: N-CH 40V 70A 3,9mOhm LF Supplier: SHINDENGEN Matchcode: P70LF4QN Rutronik No.: TMOS6263 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: LF Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
40 V
I(D)at Tc=25°C
70 A
RDS(on)at 10V
3.9 mOhm
Q(g)
38 nC
P(tot)
123 W