P140LF4QN
SHINDENGEN
SHINDENGEN P140LF4QN
image shown is a representation only
P140LF4QN
Description: N-CH 40V 140A 1,22mOhm LF Supplier: SHINDENGEN Matchcode: P140LF4QN Rutronik No.: TMOS6268 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: LF Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
40 V
I(D)at Tc=25°C
140 A
RDS(on)at 10V
1.22 mOhm
Q(g)
96 nC
P(tot)
217 W