R2SX-2405/H-TRAY
RECOM
RECOM R2SX-2405/H-TRAY
image shown is a representation only
R2SX-2405/H-TRAY
Description: DC/DC Mod 24V to 05V 2W 3kV 3kV SMD Supplier: RECOM Matchcode: R2SX-2405/H-TRAY Rutronik No.: ICDCDC4787 Unit Pack: 30 MOQ: 30 package: open Frame Packaging: TRAY
Power
5 W
Vin(min)
21.6 V(DC)
Vin(max)
26.4 V(DC)
V out
05 V(DC)
Output current
400 mA
Isolation
3 kV(DC)
Efficiency
85 %
Package
open Frame
Packaging
TRAY
Supplier Lead time
14 weeks
Prices
Semiconductors
  • DC/DC Mod 05V to 05V 1W 3kV...
Semiconductors
  • package: SMD 5 Pin