ERA2AEB49R9X
PANASONIC
PANASONIC ERA2AEB49R9X
image shown is a representation only
ERA2AEB49R9X
Description: TF0402 49,9R 0,1% 0,0625W TK25 Supplier: PANASONIC Matchcode: TF040249,9R0,1% Rutronik No.: WPR7841 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
49.9 Ω
Package
0402
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.0625 W
Temp.coeff.
25 ppm
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C