NXRT15XV103FA3A016
MURATA
MURATA NXRT15XV103FA3A016
image shown is a representation only
NXRT15XV103FA3A016
Description: NXRT 4mm 10K 1% 7,5mW B=3936 1% Supplier: MURATA Matchcode: NR10K045 Rutronik No.: WNTC1509 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 package: THT Packaging: AMMOPACK
Datasheet
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
1 %
B-value
3936 K
B-value tol.
1 %
Power rating
0.0075 W
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
125 °C
Diameter
4 mm
Packaging
AMMOPACK
Pitch
5 mm