NCP18XH103J03RB
MURATA
MURATA NCP18XH103J03RB
image shown is a representation only
NCP18XH103J03RB
Description: NTC 0603 10K 5% 0,1W B=3380 1% Supplier: MURATA Matchcode: NC10K06035% Rutronik No.: WNTC725 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0603 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
5 %
B-value
3380 K
B-value tol.
1 %
Power rating
0.1 W
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
125 °C
Package
0603
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Width
0.8 mm
Packaging
REEL
Length
1.6 mm
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
C
Supplier Lead time
14 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Follow-up article Unit Pack
Unit Price
Stock Info
MURATA
MURATA NCU18XH103J60RB
NCU18XH103J60RB
NTC 0603 10K 5% 0,1W B=3380 1%