NCP18XH103F0SRB
MURATA
MURATA NCP18XH103F0SRB
image shown is a representation only
NCP18XH103F0SRB
Description: NTC 0603 10K 1% 0,1W automotive Supplier: MURATA Matchcode: NC10K06031% Rutronik No.: WNTC1098 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
1 %
B-value
3380 K
B-value tol.
1 %
Power rating
0.1 W
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
125 °C