JNR25S2R5M11PU5
JOYIN
JOYIN JNR25S2R5M11PU5
image shown is a representation only
JNR25S2R5M11PU5
Description: NTC 25mm 2,5R 20% Supplier: JOYIN Matchcode: NR2,5R1020% Rutronik No.: WNTC2213 Unit Pack: 75 MOQ: 3000 package: 25mm Packaging: BULK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
2.5 Ω
Res.tolerance
20 %
Power rating
7 W
Max.current
14.5 A
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
200 °C
RoHS Status
RoHS-conform
Diameter
29 mm
Packaging
BULK
Spec.features
POWER
Pitch
10 mm
Wire length
25 mm
Automotive
NO
Package
25mm