BFR380FH6327XTSA1
INFINEON
INFINEON SP000750444
image shown is a representation only
BFR380FH6327XTSA1
Description: NPN RF-Trans. 6V 80mA TSFP-3 Supplier: INFINEON Matchcode: BFR380F H6327 Rutronik No.: THF5049 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: TSFP-3-1 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Polarity
NPN
U(cc) max
15 V
Frequency f
14000 MHz
P(out)
0.38 W
Package
TSFP-3-1
Automotive
AEC-Q(100)
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
Supplier Part
SP000750444
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
20 weeks
NPN Silicon RF Transistor
Summary of Features:
  • High linearity low noise driver amplifier
  • Output compression point 19.5 dBm @ 1.8 GHz
  • Ideal for oscillators up to 3.5 GHz
  • Low noise figure 1.1 dB at 1.8 GHz
  • Collector design supports 5V supply voltage