HFV6-P/012HSL-T
HONGFA
HONGFA 45185531019
image shown is a representation only
HFV6-P/012HSL-T
Description: Autom THT 12DC 30A 1NO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFV6P012HSLT Rutronik No.: REL10305 Unit Pack: 600 MOQ: 600 Packaging: BOX
Find Alternatives
Coil voltage
12 V
Coil resistance
90 Ohm
P(N) coil
1800 mW
Switch current
30 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
27 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
23 mm
Width
15.5 mm
Height
25.4 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm