HFV16/12-H1ST-D
HONGFA
HONGFA 45186260130
image shown is a representation only
HFV16/12-H1ST-D
Description: Auto QC Terminal 12DC 1NO 70A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFV1612H1STD Rutronik No.: REL10486 Unit Pack: 300 MOQ: 300 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
12 V
Coil resistance
90 Ohm
P(N) coil
1800 mW
Switch current
70 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
26 mm
Width
26 mm
Height
22.7 mm
Technology
QC TERMINA
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm