HFV15/12-Z1ST
HONGFA
HONGFA 45186250264
image shown is a representation only
HFV15/12-Z1ST
Description: Automo Relay QC 12DC 1CO 40A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFV1512Z1ST Rutronik No.: REL10910 Unit Pack: 60 MOQ: 60 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
0
Chg.over
1
Normaly closed
0
Coil resistance
90 Ohm
P(N) coil
1600 mW
No. of coils
1
Switch current
30 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
0 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
26.0 mm
Width
26.0 mm
Height
22.7 mm
Technology
QCT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm