HFKW/012-1ZW
HONGFA
HONGFA 45174050533
image shown is a representation only
HFKW/012-1ZW
Description: Automo Relay THT 12DC 1CO 20A Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFKW0121ZW Rutronik No.: REL9087 Unit Pack: 25 MOQ: 25 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
0
Chg.over
1
Normaly closed
0
Coil resistance
240 Ohm
P(N) coil
900 mW
No. of coils
1
Switch current
20 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
16 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
15.7 mm
Width
12.5 mm
Height
14.0 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV